U glamuroznom posleratnom Londonu pedesetih godina prošlog veka čuveni modni kreator Rejnolds Vudkok i njegova sestra Siril nalaze se u centru britanske mode. Oni oblače princeze, filmske zvezde, mlade bogatašice, poznate ličnosti, debitantkinje u društvu i dame sa istančanim ukusom vezanim za njihov brend. Žene ulaze i izlaze iz Vudkokovog života, pružajući zakletom neženji inspiraciju i društvo, sve dok se on ne susretne sa Almom, mladom i odlučnom ženom, koja ubrzo postaje opsesija njegovog života, kao njegova muza i ljubavnica. Ranije strogo kontrolisan i isplaniran, njegov uniformisani život postaje poljuljan od ljubavi.
- Država:
- SAD / 2017
- Program:
- Fest 46
- Trajanje:
- 115’
- Režija:
- Paul Thomas Anderson
- Scenario:
- Paul Thomas Anderson
- Uloge:
- Daniel Day-Lewis, Vicky Krieps, Lesley Manville
- Filmografija:
- 2017 Phantom Thread / Fantomska nit
2014 Inherent Vice / Skrivena mana
2012 The Master / Master
2007 There Will Be Blood / Biće krvi
2002 Punch-Drunk Love / Pijani od ljubavi
1999 Magnolia / Magnolija
1997 Boogie Nights / Noć bugija
1996 Hard Eight / Teška osmica - Fotografija:
- Paul Thomas Anderson
- Montaža:
- Dylan Tichenor
- Muzika:
- Jonny Greenwood
- Producent:
- Paul Thomas Anderson, Megan Ellison, Daniel Lupi, JoAnne Sellar
- Produkcija:
- Annapurna Pictures, Focus Features, Ghoulardi Film Company
- Distributer:
- Taramount film
Projekcije
Vreme: 19:00
Cena: 400 RSD
Sava centar
Vreme: 13:30
Cena: 300 RSD
Sava centar
Vreme: 14:30
Cena: 300 RSD
Dvorana Kulturnog centra
Anderson je ušao u svet filma još u najranijem dobu. Posle početka studija filma na Njujorškom univerzitetu na kome je proveo samo dva dana, Anderson je dobio nazad novac od školarine i uložio ga u svoj prvi kratki film. Radio je kao asistent produkcije na brojnim reklamama i muzičkim spotovima pre nego što je dobio priliku da se okuša na filmu. Njegov prvi kratki film razrađen je i finansiran kroz Platformu Sandens festivala. Uspeh filma Noć bugija 1997. godine doneo je Andersonu šansu da ide na sve ili ništa u filmu Magnolija. Anderson je dobio nagradu za najboljeg reditelja na Filmskom festivalu u Kanu za Pijani od ljubavi. Posle toga, Biće krvi neki kritičari su okarakterisali kao jedan od najboljih filmova decenije.
(Andersonova) nenametljiva estetika koja ističe u prvi plan glumce i, naravno, modu, razotkriva varljivost luksuza. Želećete da se udubite u ovaj film zbog čiste radosti uživanja u Andersonovom lakom majstorstvu.
Endrju Kramp, Plejlist
Ocenite film - ukupno glasova 9